Archicadowe [Q&A]- jak wykonać szklany dach lub ścianę ? [wideo tutorial]

Pamiętam jak wiele razy miałem problem podczas projektowania w Archicadzie, szczególnie na początku swojej przygody z pracą w programie często zdarzało się, że nie wiedziałem jak poradzić sobie z danym problemem. Wtedy z pomocą przychodził mi internet, nie zawsze jednak byłem w stanie znaleźć odpowiedź na mój problem. W konsekwencji robiłem daną rzecz naokoło lub wcale. Tak było na przykład z zestawieniami, ustawieniami widoczności, czy modelowaniem.

Ostatnio dostaję od Was pytania na pocztę kacper@akademiaarchicada.pl odnośnie problemów jakie napotykacie podczas pracy. Wiem, że wszyscy mamy podobne trudności i wiele pytań się powtarza.

Dlatego tym wpisem chciałbym zapoczątkować serię Q&A, krótkich wpisów z tutorialem wideo, w których będę odpowiadał na przesłane pytania. Zapraszam do pisania na adres kacper@akademiaarchicada.pl jeśli masz jakieś pytania, z którymi nie możesz sobie poradzić. Jak tylko będę potrafił odpowiem na wszystkie wątpliwości.

Jak wykonać przeszklenia w dachu dwuspadowym bądź ścianie ?

Pytanie od Agaty dotyczyło przeszkleń w dachu dwuspadowym oraz ścianie, tak jak na obrazku oraz poprawnego wyświetlania tych elementów na rzutach.  W filmie poniżej pokazuję jak wykonać tego typu przegrody oraz jak ustawić ich poprawną widoczność na widokach kondygnacji.

Jeśli Ty również masz jakieś pytanie, na które chciałbyś dostać odpowiedź wideo, pisz śmiało na kacper@akademiaarchicada.pl.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim z innymi!

To również może Ci się spodobać:

Picture of Autor: Kacper Kłos

Autor: Kacper Kłos

Prowadzę biuro architektoniczne Kłos Studio. Współpracuję również z innymi pracowniami, gdzie na co dzień zajmuje się projektowaniem w ARCHICAD.
Ostatnio zacząłem też dzielić się wiedzą na blogu akademiaarchicada.pl oraz na youtube (Akademia Archicada).